Наркотична ломка

Вже багато років незмінною проблемою є зростання наркоманії у суспільстві. Незважаючи на безліч різних заборон, поширення наркотичних речовин з кожним днем набирає все більших обертів.

Люди, які під вплив наркотичних речовин, отримують фізичну, і психологічну залежність, результатом якої стає розвиток неврологічних і психічних розладів. Людина досить тривалий час не усвідомлює свою проблему і всіх запевняє, що цілком здорова і як тільки вона намагається відмовитись від чергової дози наркотику, у неї, виникають симптоми абстинентного синдрому – наркотична ломка.

Як правило, наркотична ломка у різних людей проявляється по-різному. Це залежить від типу наркотику. Як правило, перші прояви абстинентного синдрому спостерігаються за три тижні безперервного вживання. Відзначено також випадки, коли синдром виявлявся вже після трьох доз препарату.

Симптоматика

Перший прояв абстинентного синдрому спостерігається через 8 годин після останньої дози. Людина стає нервовою та дратівливою, вона починає втрачати контроль над своїми вчинками. Серед фізичних змін відзначається сильний озноб, з'являються ознаки застуди. Якщо в цей період не вживати наркотик, зіниці залежної людини припиняють реагувати на світ, спостерігається зниження апетиту, і як правило, починаються сильні блювоти.

Приблизно через три доби починається пік ломки - підвищується тиск, частішає пульс, з'являється нестерпний біль у кістках і суглобах. Поруч із фізичними стражданнями, людина починає відчувати психологічний дискомфорт.

Зняття абстинентного синдрому

З наркотичною ломкою самостійно впоратися практично неможливо, потрібне обов'язкове втручання кваліфікованих спеціалістів. Якщо в деяких випадках, перетерпіти абсинентний синдром самостійно, можливо, то позбутись наркотичної залежності неможливо.

Найефективнішим способом зняття наркотичної ломки є медична детоксикація, яку проводять у наркологічних центрах. Організм наркозалежного очищається від накопичених протягом тривалого вживання наркотиків токсинів. Медична детоксикація є лише початковим етапом лікування наркоманії. Для досягнення максимально позитивного ефекту, окрім медикаментозного лікування, має бути здійснено також психологічну реабілітацію та соціальну адаптацію.