Як вибратися з нетрів наркоманії?

Наркотики-0.jpg

Лікування наркологічної залежності - останнім часом це питання все частіше обговорюється на наукових конференціях та з'їздах лікарів. Справа в тому, що нещодавно вважалося: наркологічна залежність формується в мізку, тому боротьбу з нею слід проводити шляхом психіатричного лікування, тобто втручанням в мозок. Голови хворих, які погоджувалися на лікування наркологічної залежності, згідно з такою теорією повинні були зазнавати серйозних хірургічних втручань, а також садистської терапії струмом. Щоправда, використання названих методів ніколи не давало успішних результатів.

Сучасна наука довела, що лікування наркологічної залежності стає легким та успішним лише у разі попереднього з'ясування причини її виникнення. Лікування, що базуються на цьому твердженні, прийнято називати програмою реабілітації. І воно ефективне вже тому, що знання причини виникнення залежності дозволяє вибрати правильний шлях лікування.

Сьогодні найважчим завданням є переконати наркозалежного у необхідності проходження лікування від наркологічної залежності. Часто трапляється, що хворий взагалі заперечує факт вживання ним наркотичних засобів. Але навіть якщо людина зізнається у наркозалежності, тема лікування має обговорюватися з нею, кимось важливим та авторитетним. Якщо вам не вдається самостійно переконати хворого в необхідності проходження лікування, заручіться підтримкою досвідченого психолога-мотиватора, який у будь-який зручний для вас час приїде на зустріч у вказане місце і поговорить з людиною, залежною від прийому наркотичних засобів.

Лікування наркологічної залежності, як правило, здійснюється у стаціонарі медичного закладу. Найкраще обирати спеціалізований заклад лікування наркоманії, де створено всі умови для швидкого одужання. Хворому за 5-10 днів проводять детоксикацію, потім тримісячний реабілітаційний період. У цей час бажання прийняти наркотичний засіб є присутнім, але він пригнічується різними медикаментозними засобами та блокаторами опіоїдних рецепторів, які вшиваються в шкіру. До речі, ефективність блокаторів, буде лише у разі їх використання після курсу детоксикації.