Типи виховання у сім'ї

Типи виховання в сім'ї, які створюють високий ризик виникнення залежної поведінки

Сім'я — це місце, в якому, як у дитячій грі, сказавши: «чур, я в будиночку», можна втікти від найстрашніших бід та проблем. Де тебе люблять, таким, яким ти є і не за щось, а просто ЛЮБЛЯТЬ…, але буває й інакше.

Іноді сім'я сприяє розвитку таких тяжких захворювань як наркоманія та алкоголізм. Звичайно ми не перекладаємо відповідальність з людини, яка вживає наркотики або алкоголь на її рідних, але так вже повелося, захворювання буде там де йому створять умови і не буде ефективної протидії.Так що ж не передбачили в сім'ї та які умови були створені, розглянемо основні з них:

Гіперопіка - згідно з словниковим визначенням, гіперопіка (або гіперпротекція) - це стиль виховання і взаємин у сім'ї, при яких дитину надмірно опікуються і контролюють. І ключове слово тут, звісно, «надмірно». Немає потреби говорити про те, що дітям потрібні турбота та любов, підтримка та контроль з боку батьків. Однак так само їм необхідний простір для розвитку та розуміння власних можливостей. Проблеми починаються тоді, коли друга половина цих умов зростання батьками планомірно ігнорується. Психологи сходяться на думці, що подібна гранична турбота не дає дитині можливості розвиватись, тому що розвиток дитини - як і будь-який розвиток людини взагалі здійснюється тільки в ході подолання.

Гіперопікувана дитина не знає реальності, не знає сили власних ніг і не може на них стояти, як наслідок уникнення суворої реальності в алкогольну або наркотичну ілюзію.

Гіпоопіка це стиль виховання, у якому дитина надана сама собі, характеризується сильним недоліком уваги.


Основні причини гіпоопіки

  1. Неприйняття дитини.
  2. Емоційна холодність, відсутність материнського інстинкту.
  3. Зайнятість на роботі, матеріальні проблеми.
  4. Прагнення хоч на хвилину втекти від світу. Причиною цього прагнення може бути відчуття провини по відношенню до дитини, проблеми, брак коштів для існування тощо.
  5. Спадщина батьків, яких виховували за таким же принципом,
  6. Різні моральні травми дитинства.
  7. Проблеми у стосунках, нещасливий шлюб.

Які проблеми породжує гіпоопіка?

Насамперед таких дітей легко залучити до поганої компанії. Вони буквально молитимуться на того, хто першим звернув на них увагу і подарував хоч краплю турботи та любові. Крім цього, гіпоопіка може стати першопричиною спроби суїциду.

гіперопіка

Вимагання неймовірного - це просто руйнує близьку вам людину, і якщо вона не відповідає тим вимогам які до неї пред'явлені, слідом йдуть розчарування в самому собі, виникає синдром нетаковості, проблеми з самооцінкою та загальне виснаження психічне та фізичне, а в такому стані що залишається? Друзі завжди знайдуться, які приймуть його таким, яким він є і вип'ють міцно за знайомство.

Не прогнозовані емоційні реакції батьків в сім'ї, все гаразд коли і мама і тато говорять одне й теж дитині і вона їх розуміє, але коли в сім'ї лебідь рак і щука і батьки ні як не домовляться що чорне, а що біле, зрозуміло що дитина в нерозумінні, і де його шукати, а все там же.


Домінантна мати Страшне явище, деспотичне кохання владної мами. Така жінка-мати — глава сім'ї, нечутлива, авторитарна, відчужена, запальна, дратівлива. Часто в неї командний голос, важкий, оцінюючий погляд, переважна домінуюча поведінка. Така дружина і мати вбиває у своїх домочадцях почуття власної гідності, не помічає їхніх позитивних якостей.

У такій родині погано всім — її чоловікові, її дітям та їй самій. Влада над чоловіком вбиває кохання, порушуються подружні стосунки. Чоловік виявляється морально, емоційно задавленим своєю дружиною; він стає її тінню, втрачає своє «Я»,

І на завершення хотілося б сказати: "Поки КВІТКУ КОХАННЯ добре в сімейному горщику, КВІТАМ ЖИТТЯ, що сидять на горщиках, теж добре."

Будьте щасливі, кохайте одне одного!

Автор статті Панченко І.Г.