Причини наркоманії

Відповідно до багатьох досліджень наркотична залежність не виникає на рівному місці, її розвитку повинні сприяти будь-які причини. І лише визначивши, що саме призвело людину до вживання наркотичних речовин, і ліквідувавши цей фактор, можна здійснювати безпосередньо лікування наркоманії. Всі люди різні, різні їх характери, тому й причини, що спонукали спробувати наркотик для кожного свої. Для когось це може бути спадкове, на когось вплинуло оточення людини, дехто стверджує, що на них так вплинули глибокі життєві розчарування та стресові ситуації.

Основні причини наркоманії:

1. Ситуація виживання

Трапляються випадки, коли людина, зіткнувшись із важкими життєвими ситуаціями, не може з ними самостійно впоратися. Постійні стреси та психологічна напруга підштовхують людину до вживання наркотиків. Він, таким чином, ніби намагається уникнути проблем, і вважає вживання наркотиків ідеальним виходом із ситуації.

2. Соціальне середовище

Близьке коло спілкування людини є однією з найпоширеніших причин наркоманії. Найбільший вплив, соціальне середовище має на підлітків з характером, що несформувались. Щоб інтегруватись у коло друзів і завоювати авторитет вони починають вживати наркотики.

3. Незадоволена потреба у розумінні

Кожна людина має свою думку і хоче, щоб її поважали. Найбільш гостро ця проблема стоїть у сім'ях, коли батьки не хочуть чути своїх дітей, а нав'язують свою думку. В результаті, не знаходячи розуміння в сім'ї, дитина шукає те місце, де її можуть зрозуміти: серед друзів, на вулиці та ін.

4. Мені це потрібно прямо зараз

У людей часто з'являються бажання здійснити якусь покупку, але, не маючи на те гроші, вони не починають їх накопичувати, а влазять у великі борги. Саме прагнення отримати бажане саме цієї хвилини часто призводить до небажаних наслідків.

5. Звинувачення та віктимізація

Дуже часто люди, потрапляючи у скрутні ситуації, звинувачують не себе, а когось іншого - набагато легше зайняти позицію жертви, ніж відповідати за свої вчинки. Людина починає ховатись від відповідальності, тим самим притягуючи до себе проблеми, обростає ними і знаходить порятунок у наркотиках.

6. А що я отримаю? 

Сьогодні звичайним є явище, коли кожен «тягне ковдру на себе». Головне, самому отримати вигоду, адже якщо її отримає хтось інший, то собі дістанеться менше. Людиною починає опановувати жадібність та заздрість, які потихеньку «вбивають» особистість, внаслідок чого спостерігається її деградація.

Нашим головним завданням є відновлення здатності людини самому справлятись зі складними життєвими ситуаціями без вживання наркотиків.