Види наркоманії

Наркотик відноситься до хімічних речовин, здатних викликати фізичну та психологічну залежність і стає необхідним для нормальної життєдіяльності.

Наркотиком визнають ту речовину, яка відповідає трьом критеріям:

  1. медичний – речовина може давати лікарський ефект;
  2. соціальний – вживання даної речовини не в  медичних цілях, має великі масштаби і цим завдає значної шкоди соціуму;
  3. юридичний – речовина офіційно визнана наркотичною.

Поширення та вживання наркотиків офіційно заборонено чинним законодавством.

До наркотиків відносять також психоактивні речовини, які можуть вплинути на психічний стан людини і, як правило, використовуються в сучасній медицині для лікування захворювань психічного характеру.

Види наркоманії

1. Зловживання лікарськими препаратами
Виникає внаслідок халатного ставлення до медикаментів. Люди, займаючись самолікуванням, самі того не усвідомлюючи, починають зловживати медичними препаратами, здатними викликати звикання.

2. Наркоманія, викликана галюциногенами
Галюциногени починають діяти на організм людини через 15-20 хвилин після їхнього прийому. Тривалість їхньої дії може тривати до кількох діб. Зловживання такими речовинами спричиняє виражені психічні розлади.

3. Полінаркоманія
Даний тип наркоманії виникає на перших етапах розвитку залежності, коли людина вибирає собі наркотик. Як правило, все починається з конопель, яка потім замінюється сильнішими речовинами. 

4. Опіумна залежність
Опіати відносяться до знеболюючих речовин, здатних дати почуття ейфорії та спокою. Це наркотичні анальгетики, які застосовуються строго в медицині.

5. Каннабіоїдна наркоманія
Сюди належить залежність від різних типів конопель: гашиш, анаша тощо. Насіння конопель містить ароматичні альдегіди, що мають наркотичну дію.

6. Амфетамінова залежність
Амфетамін має властивості близькі до адреналіну, але трохи відрізняється своєю дією на організм людини.

7. Кокаїноманія
Кокаїн є одним із найдавніших наркотиків. Найбільш популярним він був у індіанців, які жували листя коки з метою зняття втоми. Сьогодні кокаїн відноситься до найсильніших психостимуляторів, що прискорює темп мислення.

8.Токсикоманія
До цього типу наркоманії належить залежність від швидковипаровуваних речовин. За типом впливу токсикоманію прирівнюють до кокаїнової наркоманії.
Даний тип залежності найбільш поширений серед підлітків та потребує професійного лікування наркоманії.