12 кроків жорсткого кохання

Програма допомоги близьким людям залежної людини

12 шагов жесткой любви

Залежність є хворобою, яка завдає фізичної та психічної шкоди організму. Дуже часто близькі люди, постійно співпереживаючи та намагаючись допомогти рідній людині, стають співзалежними.
Згідно зі спостереженнями, співзалежність може завдати більшої шкоди, ніж безпосередньо залежність. Єдиним варіантом позбавлення цієї хвороби, під вплив якої можуть потрапити всі члени сім'ї, є жорстка любов.

Почуття провини

Як тільки хтось із сім'ї стає залежним від алкоголю, наркотиків чи азартних ігор, починає страждати вся сім'я. Як правило, відповідальність за те, що трапилося, беруть на себе батьки, тому що вважають, що вони не змогли гідно виховати свою дитину і вчасно помітити зміни в її поведінці. Звичайно ж, це може бути доречним, але не є виходом із ситуації. Як тільки залежна людина відчує слабкість у своїх рідних, вона одразу почне спекулювати їхніми почуттями. Постійні скарги дитини, що батьки не приділяли їй належної уваги, посилюють почуття провини. Таким чином дитина знімає з себе всю відповідальність.
Програма допомоги близькому оточенню залежних людей

Программа помощи близкому окружению зависимых людей

Гнів

Наявність такої проблеми у сім'ї призводить до дратівливості всіх її членів. І не дивно, що завжди розсудливі дорослі зриваються і поводяться невластивим для них чином. Впадаючи в гнів, люди починають кричати, дорікати, обзивати, а іноді й бити. У такій ситуації дитина починає відчувати небезпеку і загрозу, що ще більше посилює ситуацію, яка склалася. 

Захист, що завдає шкоди

Дуже часто батьки, які намагаються хоч якось уберегти своїх дітей, починають самі вирішувати їхні проблеми – роздають борги, залагоджують проблеми у школі та ін. Намагаючись втрутитись в цю ситуацію, батьки самі того не розуміючи, псують подальше життя своєї дитини. Діти повинні вчитись самостійно вирішувати всі свої проблеми.

Нагороди за погану поведінку

Загладжуючи зроблені рідною людиною помилки, близькі люди, як би підбурюють його вести той самий спосіб життя. Бо що ж виходить? Спершу він отримує кайф, робить усе, що йому хочеться, а потім за нього ще й вирішують усі проблеми. Це призводить до того, що дитина не усвідомлює наслідків її хвороби і не прагне її позбутися.

Зникає кохання

Як тільки в сім'ю приходить проблема залежності, з неї починає зникати любов. Люди завжди хочуть, щоб їхні почуття до рідних були взаємними, але не отримуючи цього, їх наповнює гіркота.

Жорстке кохання

Нерідко діти, потрапивши під вплив будь-якої залежності, починають тиснути на почуття любові своїх батьків, що для кожної із сторін є згубним. Любити свою близьку людину потрібно таким чином, щоб вміти сказати «ні» на зловживання почуттями з метою не зашкодити їй. Залежна людина повинна знати, що її люблять, але в той же час, вона повинна усвідомлювати, що зі своїми проблемами вона повинна справлятися сама. Тільки тоді він може дійти рішення позбутися своєї хвороби.

Наркологічний центр «Ренесанс»