Лікування та профілактика депресії

Що відчуває депресивна людина?

 

Депресія може супроводжуватись такими фізіологічними порушеннями:

depressia_u_mujchin.gif

  • постійною втомою;
  • розладом сну — людина може страждати на безсоння або, навпаки, спати довше, ніж зазвичай;
  • головними болями;
  • стрибками тиску;
  • прискореним серцебиттям;
  • відчуттям грудки в грудях;
  • порушенням випорожнень (як правило, запорами);
  • втратою апетиту чи переїданням;
  • відсутністю сексуального потягу;
  • порушенням менструального циклу – у жінок;
  • безпричинними сльозами або втратою здатності плакати за справді тяжких обставин.

 

Як змінюється мислення людини, яка страждає на депресію? Психологічна теорія вивченої безпорадності

Описати стан депресивної людини нам допоможе знаменитий психологічний експеримент Селігмана, який став основою теорії вивченої безпорадності.

 

Отже, уявіть собі собаку. Вона знаходиться у вольєрі, з якого неможливо вибратися. Собаку б'ють електричним струмом. Спочатку вона відчайдушно намагається вибратись з вольєру. Але минає час, і вона здається і покірно зносить удари. Потім огорожа трохи опускається. Теоретично собака може вибратися. Але ні, вона продовжує терпіти біль, ніяк не намагаючись чинити опір.

З депресивною людиною відбувається щось подібне. «Але я зневірився, навіщо намагатись? Все безглуздо», - думає він.

Депресивна людина бачить все лише у чорних тонах. Наче інформація з навколишнього світу проходить через фільтр, який пропускає виключно негатив.

Отже, що відчуває людина?

  • Не відчуває радості від занять, які раніше приносили задоволення.
  • Цілком нічого не хоче. Відчуваючи апатію, не справляється з простими повсякденними турботами, навіть нехтує власною зовнішністю
  • Відчуває самотність, свою безпорадність та марність. Постійно звинувачує себе за незначні невдачі.
  • Не вірить, що можна щось змінити.

 

Форма лікування депресії, як правило, залежить від тяжкості перебігу захворювання та побажання самого пацієнта та його родичів. Звичайно, важкі випадки депресивних розладів, коли людина дуже пригнічена, краще лікувати в стаціонарних умовах. Для подібних випадків у нашому центрі передбачено стаціонар санаторного типу, що знаходиться за містом – у мальовничому місці.

Фахівці нашого центру під час лікування депресії використовують комплексний підхід. Весь досвід нашої роботи підтверджує, що поєднання різних терапевтичних методів здатне дати стійкий результат і бути ефективним.

Фармакологічне лікування, психотерапія, різні методи інструментальної терапії, фізіотерапевтичні процедури та психоосвітня робота з пацієнтами сприяють зменшенню термінів лікування депресії як в амбулаторних умовах, так і в умовах стаціонару.

МЕТОДИ ЛІКУВАННЯ ДЕПРЕСІЇ У НАШОМУ ЦЕНТРІ

lechenie_depressii.png

ФАРМАКОЛОГІЧНЕ ЛІКУВАННЯ ДЕПРЕСІЇ

Розуміючи всю важливість забезпечення безпеки лікування, ми застосовуємо методи монотерапії та «терапевтичного вікна». Метод монотерапії полягає в тому, що лікування проводиться лише одним, підібраним за результатами ретельного обстеження пацієнта препаратом (антидепресантом). Завдяки визначенню необхідного дозування препарату за допомогою методу «терапевтичного вікна» знижуються та стають практично непомітними дії побічних ефектів. Таким чином, пацієнт відчуває лише позитивний ефект впливу препарату.

Ми часом стикаємось із негативним ставленням пацієнтів до фармакологічного лікування. Слід зазначити, що фахівці нашого центру депресії лікарськими препаратами проводять суворо за наявності показань. Проте, якщо пацієнт настроєний категорично проти фармакологічного лікування, ми знайдемо спосіб ефективної допомоги, адже в арсеналі клініки понад двадцять немедикаментозних методів терапії депресії. 

ПСИХОТЕРАПІЯ

Психотерапія депресії здійснюється в клініці за допомогою різних напрямків і методів.

Найбільш ефективними у клініці лікування депресій визнано методи біхевіоральної, когнітивної, інтерперсональної, екзистенційної психотерапії. Залежно від особливостей перебігу захворювання та індивідуальних особливостей ми проводимо індивідуальну, групову та сімейну психотерапію. Групова форма психотерапії дає людині можливість зрозуміти, що подолання проблем, пов'язаних із виходом з депресії, цілком можливе. Дивлячись на тих, хто далі просунувся у процесі лікування, виробляючи нові форми поведінки, взаємодіючи з оточуючими по-новому, пацієнт отримує цінний досвід для подальшого нормального функціонування та повноцінного життя.

Сімейна психотерапія нерідко дуже важлива в тих випадках, коли депресивний розлад загрожує цілісності сім'ї, веде до руйнування або провокує конфліктні ситуації.

Либо же, может наблюдаться второй вариант, когда именно семья является стрессовым фактором, провоцирующим развитие депрессивного расстройства. Таким образом, может потребоваться и проведение просветительской, психообразовательной работы, которая поможет родственникам лучше ориентироваться в ситуации, выработать правильные способы поведения и реагирования на те, или иные проблемы и особенности поведения близкого человека, страдающего депрессией. Сам пациент в ходе такой работы приобретает навыки оказания самопомощи при изменении состояния, учится отслеживать нежелательные эмоциональные проявления и противостоять им.Або ж може спостерігатись другий варіант, коли саме сім'я є стресовим фактором, що провокує розвиток депресивного розладу. Таким чином, може знадобитись і проведення просвітницької, психоосвітньої роботи, яка допоможе родичам краще орієнтуватись в ситуації, виробити правильні способи поведінки та реагування на ті, чи інші проблеми та особливості поведінки близької людини, яка страждає на депресію. Сам пацієнт у ході такої роботи набуває навичок надання самодопомоги при зміні стану, вчиться відстежувати небажані емоційні прояви та протистояти їм.

НОВІ МЕТОДИ

Інструментальна терапія депресивних розладів — це низка немедикаментозних методів, які при грамотному їх використанні здатні давати відмінні результати.

нашому центрі ми застосовуємо  транскраніальну магнітну стимуляцію,ефект якої ґрунтується на магнітно-хвильовому впливі на кору та нижчі структури головного мозку.  Біологічний зворотний зв'язок  — метод оцінки та навчання навичкам контролю пацієнта над власними соматовегетативними реакціями.  Внутрішньовенне лазерне опромінення крові(ВЛОК) - також нелікарський метод, який дозволяє, впливаючи на частину потоку венозної крові, підвищити стійкість організму до різних захворювань, нормалізувати обмінні процеси та покращити самопочуття пацієнта в цілому.  Світлотерапія — спосіб лікування пригніченого стану при депресивних розладах за рахунок впливу на циркадні ритми організму.

ЕФЕКТИВНІСТЬ ЛІКУВАННЯ

Таким чином, можна зробити висновок, що ефективність лікування депресії залежить від багатьох факторів: правильної постановки діагнозу, точності при доборі лікарського препарату, визначення його необхідного та безпечного дозування, комплексної терапії всіх супутніх захворювань, як неврологічних, так і соматичних.

Поступаючи для лікування депресії до центру, пацієнт проходить всебічну діагностику, яка дозволяє точно визначити причину розвитку депресивного розладу, прописати план адекватного лікування. У разі потреби з пацієнтом працюють не лише психіатри-психотерапевти, а й кардіологи, імунологи, ендокринологи та лікарі інших спеціалізацій. У процесі діагностики та лікування беруть участь лікарі-нейрофізіологи, які проводять процедури інструментальної терапії; Клінічні психологи беруть участь як у діагностичному обстеженні, так і в процесі реабілітації, проводячи когнітивні, комунікативні тренінги заняття з арт-терапії, відпрацьовуючи нові способи ефективної соціальної взаємодії.

В результаті проведення комплексного лікування помітне поліпшення стану у більшості наших пацієнтів відзначається вже через  2-3  тижні після початку курсу.

Ми є прихильниками індивідуального підходу до кожного випадку. Залежно від Ваших побажань та готовності проходити курс лікування депресії, на базі нашого центру, ми готові запропонувати Вам ті умови, які будуть максимально комфортними та прийнятними саме для Вас. 

Методи лікування депресії залежать від причин, що викликали захворювання та від ступеня тяжкості стану. При легкому розладі застосування лікарських засобів не виправдане.

Немедикаментозні методи лікування депресії:

 

  • Активний спосіб життя, фізичні вправи
  • Індивідуальна чи групова психотерапія
  • Аудіорелаксація
  • Массаж
  • Акупунктура
  • Терапія середовищем: затишні кімнати та чудові оранжереї
  • Банеолікування
  • Консультації лікаря психіатра
  • Консультації реабілітолога

 

У тяжких випадках на додаток до немедикаментозних методів застосовують антидепресанти. Медикаментозне лікування депресії потребує консультації психолога та психіатра. Безконтрольне застосування антидепресантів може посилити ситуацію. Деякі види препаратів можуть посилити суїцидальні думки. Будь-який засіб від депресії має показання та протипоказання, побічні ефекти, тому самостійно приймати будь-які препарати від депресії не рекомендується.

Довірте своє лікування професіоналам: 
+38 (093) 170 53 01
+38 (044) 232 98 41
crmrenessans1@gmail.com