Методи роботи

Лікування наркоманії - методи роботи

Тривалий час у суспільстві було заведено говорити про лікування наркоманів, як про лікування фізичного захворювання людини, при цьому враховувалися переважно медикаментозні (детоксикаційні) методи впливу на пацієнта. Але тільки медичних процесів, в лікуванні наркомана замало. Методи роботи детоксикаційними способами не є повноцінним лікуванням наркозалежності!

Обов'язковою частиною курсу лікування має бути робота, спрямована на соціальне відновлення наркозалежних людей, а також психосоціальна реабілітація. Насправді це два взаємозалежних процесу. І хоча реабілітація наркозалежних, і соціальна адаптація - близькі за змістом поняття, але соціальна адаптація включає окрім реабілітаційних способів ще й соціальне відновлення пацієнтів.

Відновлювальна методика лікування наркоманії – це процес глибший, ніж реабілітація. Це комплекс соціально-психологічних, педагогічних та реабілітаційних тренінгів, спрямованих на розвиток особистості пацієнта, набуття навичок, необхідних для підвищення рівня життя пацієнта та повноцінне впровадження у соціальне середовище. Як правило, ця методика лікування застосовується після подолання больового порога (зняття ломки), коли пацієнт вже може адекватно сприймати те, що відбувається. При взаємодії медикаментозного лікування та відновлювальної методики, ефективність лікування наркозалежності збільшується в кілька разів.

У сучасній медицині немає одностайного рішення, до якого типу захворювання належить наркоманія – фізичному чи психічному. Саме тому у лікуванні наркозалежності застосовують різні методи. Умовно їх можна розділити на такі групи: медикаментозна (медична детоксикація), психотерапевтична (психотерапія) та соціотерапевтична (психокорекція).

Якщо людина перебуває в стані сильної інтоксикації, перевага, звичайно ж, надається медичним призначенням – проведення детоксикації, введення замінних препаратів та ін. Якщо ж пацієнт перебуває у фазі клінічної ремісії, поряд із медикаментозною підтримкою застосовуються методи психотерапії та психокорекції.

Але кожен із цих методів окремо не може гарантувати постійного ефекту. Як правило, він носить тимчасовий характер і діє лише в період реабілітації - вийшовши з нагляду лікарів, більшість пацієнтів починає знову вживати наркотики. Тому обов'язковою умовою лікування є застосування комплексної методики.

Як було сказано, величезне значення у становленні особистості хворого на наркотичну залежність, має психотерапевтична допомога та його соціальна адаптація, оскільки наркоманам після лікування дуже важко організувати своє життя заново, знайти роботу, увійти в нове коло спілкування. Деякі з них були навіть на межі суїциду, тому їм не обійтися без моральної підтримки, яку можуть надати лише кваліфіковані фахівці.

Наркологічний центр «Ренесанс» поряд із фізичним одужанням гарантує повне психологічне відновлення пацієнтів:

  • вони вміють протистояти наркоманському середовищу;
  • вміють боротись зі стресами;
  • мають активну життєву позицію, вони самостійні та відповідальні;
  • віддані здоровому способу життя.

 

У найважчих випадках, спричинених тривалою наркотизацією, пацієнт може не піддатися швидкому відновленню, і тоді лікування може бути необмежено тривалим із застосуванням антидепресивної терапії.

 
Наркологічний центр «Ренесанс»