- Зіткнувшись із проблемою залежності, слід пам'ятати, що наркоманія, алкоголізм та ігроманія є хронічними захворюваннями і для успішного позбавлення від них, слід допомогти залежній людині це усвідомити. Багато людей вважають проблему залежності ганьбою для сім'ї, але до цього потрібно ставитися як до будь-якої іншої хвороби, яку можна вилікувати.
- Також дуже важливо з розумінням ставитись до людини, яка страждає залежністю, але при цьому не потурати їй. Він має сам вирішувати всі свої проблеми. Так само не можна йому дорікати, оскільки це може просто посилити ситуацію, що склалася. Не матимуть жодного впливу і постійні моралі, а навпаки, щоб цього позбутися людина почне брехати і всіляко уникати подібних розмов.
- Залежні люди, дуже сильно відчувають брехню, тому, намагаючись якось вплинути на залежного, потрібно використовувати лише достовірні факти і лише правду.
- У жодному разі не можна піддаватись на шантаж залежної людини, це може лише посилити почуття провини батьків чи інших близьких людей. Людина, потрапивши під вплив будь-якої залежності, стає дуже вмілим маніпулятором і це не можна скидати з рахунків.
- Найчастіше рідні намагаються відшукати захований алкоголь чи наркотики. Тільки це безглуздо, тому що хворий знайде інші місця для схованки.
- Відомі випадки, коли близькі починають практикувати спільне вживання з метою зменшення сумарної дози, але це може призвести тільки до розвитку такої самої залежності.
- Ніколи не потрібно вирішувати проблеми залежного, захищаючи його від відповідальності. Це виключає можливість зміни його поведінки.
- І головне, треба запастись терпінням. Лікування від різноманітних залежностей є важким і тривалим процесом. Потрібно обов'язково виявляти розуміння та підтримку.
