Психологічна допомога при алкоголізмі

Надання психологічної допомоги при алкоголізмі є важливим етапом у лікуванні цього захворювання. Як відомо, проведення медичної детоксикації організму може забезпечити високу ефективність результату. Дуже важливо знайти причину, що викликала алкогольну залежність та усунути її, а без втручання досвідченого психолога це зробити практично неможливо.

Психологічна допомога полягає:

 

  • виявлення та усунення причин алкогольної залежності за допомогою згладжування факторів, що викликають занижену самооцінку, тривогу, депресію;
  • формування чіткої мотивації;
  • підвищення самооцінки та формування позитивного погляду на життя;
  • налагодження відносин із близькими людьми;
  • встановлення життєвих цілей.
Психологическая помощь при алкоголизме

При першому спілкуванні психолог дуже обережно розмовляє з пацієнтом, метою здійснення оперативної діагностики психологічного аспекту алкогольної залежності. За результатами розмови призначається обстеження, під час якого визначаються причини зловживання алкоголю, риси характеру та особистісні ресурси людини, ці данні здатні допомогти людині подолати залежність.

Наступний етап полягає у виборі ефективного методу впливання на підсвідомість. Якщо хворий дає свою згоду на його використання, визначається тривалість курсу та кількість консультацій.

Людині, яка проходить лікування від алкоголізму, підтримка психологів дуже потрібна і в період реабілітації. Відмова від спиртного є лише початком шляху, оскільки повернувшись до нормального життя, людина постійно стикатиметься з ситуаціями, коли слід робити вибір – пити чи не пити. Звичайно, при нормальному психологічному стані буде обрано правильну відповідь, але навіть невеликий стрес може призвести до фатальної помилки. Людині потрібно прищепити відповідальність за свої вчинки, вона має бути впевненою у собі і мати силу волі не піддаватись на різні провокації.

Психічної допомоги потребують також і родичі алкоголіка. Адже життя в сім'ї з такою людиною стає просто нестерпним. Вони повинні навчитись правильно поводитись з хворим, допомагати йому позбутися залежності і при цьому, продовжувати жити колишнім життям.

Докладніше про методи лікування

Наркологічний центр «Ренесанс»