
Харчова залежність у наші дні набуває величезних масштабів і починає поширюватися серед людей абсолютно різного віку, професій та життєвих поглядів. Людина, яка страждає від такої залежності, вживає велику кількість їжі не через почуття голоду, а через тривогу чи хвилювання, а також просто для того, щоб отримати додаткові позитивні емоції, розслабитися. При харчовій залежності їжа служить для людини своєрідною втіхою, здатною згладити наслідки неприємностей на роботі, сварок із коханими людьми, невдоволення собою. Задоволення, яке людина відчуває під час їжі, надає їй уявного почуття комфорту та задоволення, змушує звикнути до такого «заїдання» проблем. Людина швидко запам'ятовує, як йому добре під час рясних прийомів їжі, - і при наступному ж подібному випадку вона знову і знову повертається до правильного способу заспокоєння.
Якщо у вас є підозри, що ви страждаєте від цієї недуги, лікування харчової залежності потрібно починати негайно. Поглинаючи велику кількість вуглеводної їжі, людина згодом перестає насичуватись їй. Кількість необхідної їжі постійно зростає, нервозність стає сильнішою, з'являються різні захворювання внутрішніх органів, відбувається активний набір ваги та жирової маси, уповільнюється обмін речовин. Внаслідок цього людина стає незадоволеним собою, впадає в депресію – а боротися з цим вона починає, знову ж таки, за допомогою їжі. Виходить страшне замкнуте коло, з якого дуже непросто вибратися.
Фахівці нашого реабілітаційного центру пропонують Вам найповніше лікування харчової залежності. Уважний індивідуальний підхід до кожного пацієнта, співчутливе ставлення, ефективні методи – все це дозволить Вам назавжди позбутися шкідливої звички, зберегти своє здоров'я, молодість та красу.
Ознаки та симптоми харчової залежності
Якщо у Вас починає розвиватися харчова залежність, Ви обов'язково побачите такі ознаки цього захворювання:
- Постійні, безперервні думки про їжу. Людина думає тільки про їжу, постійно планує продуктові покупки, уявляє, як вирушить у кафе чи ресторан, де зможе поїсти. Життя потихеньку починає підкорятися прийомам їжі.
- Абсолютна втрата самоконтролю. Пацієнт, побачивши улюблену їжу, втрачає самовладання, починає поглинати її: не до почуття насичення, а до тих пір, поки не доїсть абсолютно все або поки його шлунок не переповниться остаточно. І навіть потім, при почутті ситості, він не зможе встояти перед солодким десертом чи шоколадкою.
- Регулярне заїдання неприємностей. Щоразу, коли відбуваються якісь негативні події або в людини з'являється поганий настрій, він прагне з'їсти улюблені ласощі і не може заспокоїтися, поки не з'їсть величезну кількість їжі, найчастіше солодкої.
- Постійне почуття провини. Як правило, після харчових зривів людина схильна звинувачувати себе у відсутності сили волі, у нездатності протистояти спокусі. Він сам звинувачує себе за те, що погано виглядає через постійні переїдання, обіцяє собі, що все це припиниться, але незабаром схема повністю повторюється.
Якщо у Вас виявилася одна або кілька ознак, не впадайте у відчай, але налаштуйте себе рішуче - позбутися хвороби варто якнайшвидше. Зверніться до лікарів нашого центру – вони допоможуть Вам вилікувати харчову залежність.
Як лікують харчову залежність (надлишкову вагу)
Для позбавлення від цього захворювання допомоги дієтолога буде недостатньо, як і самостійних спроб обмежити себе в кількості їжі, що вживається. Лікування харчової залежності слід довірити кваліфікованим психотерапевтам. Важливо зрозуміти, що ця пристрасть – наслідок внутрішніх, психологічних проблем, і лише їхнє повне вирішення може призвести до одужання.

Способи та методи лікування цього виду залежності досить схожі з позбавленням інших шкідливих звичок, оскільки суть хвороби одна і та ж - проблемна поведінка (вживання їжі), яка допомагає пацієнту розслабитися і забути про всі негаразди. Основна роль психотерапевта полягає у виявленні внутрішньої проблеми, яку людина всіляко намагається заховати за допомогою вживання великої кількості їжі. Залежність не з'являється на порожньому місці, зазвичай передують їй якісь стреси, життєві невдачі, постійне невдоволення собою, комплекси, проблеми у спілкуванні з оточуючими, замкнутість і багато інших труднощів.
Тільки після виявлення кореня проблеми можна розпочинати пошук її вирішення. Фахівець проведе необхідну роботу зі зняття стресу у пацієнта, підвищення рівня його самооцінки. Важливо, щоб людина знову навчилася любити себе, згадала почуття власної гідності.
Після цієї процедури лікування харчової залежності ґрунтуватиметься на пошуку нового джерела задоволень. Для цього проводяться додаткові психологічні сеанси, під час яких досягається повна гармонія та релаксація, з'являється легкість у тілі, позитивні думки. Хтось вважає за краще позбавлятися проблеми в групі з іншими пацієнтами, а комусь потрібен особистий прийом. Фахівці нашого центру врахують особливості кожного пацієнта та підберуть індивідуальні курси занять, щоб одужання було ефективним та повноцінним.
Завдяки таким сеансам постійні роздуми про їжу пропадають, як і бажання зловжити шкідливою їжею. Пацієнт навчається відокремлювати власні, внутрішні емоції від продуктів на прилавках магазинів. Поступово культура харчування та спосіб життя пацієнта починають налагоджуватись. Він перестає вважати їжу одним із головних способів отримання насолоди. Цей процес досить важкий і тому може протікати досить повільно. Але він неодмінно веде до позитивних результатів, але це – найголовніше.
Мабуть, найважливіший, найнеобхідніший чинник, завдяки якому лікування харчової залежності зможе пройти ефективно, – це бажання самого пацієнта позбутися згубної звички, його прагнення одужати, налаштованість на позитивний результат терапії. Ви повинні хотіти цього по-справжньому, сильно та твердо, а фахівці нашого центру допоможуть Вам направити це бажання у правильне русло.
Спільними зусиллями ми допоможемо Вам вступити в нове життя, вільне від харчової пристрасті – у життя, наповнене радістю та задоволеністю собою та навколишнім світом.
Так і в стаціонарному режимі:
|