Психологічна допомога при наркоманії

 

Писхологиеская поддержка

Психологічна підтримка наркозалежних людей нашій країні є нелегкою темою. Так склалося, що таких людей намагаються цуратися, від них відвертаються і часто залишають зі своєю проблемою наодинці. У таких ситуаціях навіть ті, хто прагне позбутися цієї недуги, опускають руки, вони відчувають свою непотрібність і припиняють будь-які спроби вилікуватися. І, як показує практика, без психологічної допомоги наркоман так і залишається наркоманом.

Сьогодні існує безліч реабілітаційних центрів, які можуть надати психологічну допомогу на будь-якій стадії розвитку наркозалежності. Це дуже важливо, оскільки систематичне вживання наркотичних речовин згубно впливає на психіку людини, він втрачає всі свої особисті цінності, його поведінка кардинально змінюється на гірший бік. Досвідчені психологи допоможуть створити стійку мотивацію відмови від наркотиків, підтримають під час лікування та сформують нове сприйняття світу.

Перед ними стоїть серйозне завдання, яке полягає не тільки в тому, щоб домогтися припинення вживання наркотиків, а й у тому, щоб наркозалежна людина повністю змінила свої звички та світогляд. У результаті проведення психотерапевтичних занять виробляються установки відновлення особистості. Людина, що лікується від наркоманії, вчиться бути відповідальною не тільки за себе, а й за оточуючих її людей, вона заново вчитися жити в соціумі.

Крім психологічної допомоги безпосередньо наркозалежним, її надання можуть розраховувати та його близькі. Дуже часто люди, зіткнувшись із проблемою наркоманії в сім'ї, губляться і не знають як поводитися з залежною людиною. Досвідчені психологи уважно їх вислухають і створять правильну схему поведінки і якщо її дотримуватися родичі зможуть мотивувати наркозалежну людину на лікування.


Докладніше про методи лікування