Плазмаферез (очищення крові) від токсинів

Плазмаферез (або мембранний плазмаферез) – це процедура очищення плазми через спеціальний медичний апарат. Таким чином, з крові видаляються токсичні та баластові речовини, що надходять до організму з наркотиками та алкоголем.
Ця процедура має хороший результат, тому що у алко-і наркозалежних пацієнтів печінка досить сильно схильна до впливу токсинів і не може повноцінно функціонувати. Плазмаферез дозволяє відновити функцію печінки.

Як проводять процедуру плазмаферезу?

Мембранний плазмаферез проводиться за допомогою спеціальних одноразових систем очищення. Процедура очищення плазми у залежних абсолютно безпечна і безболісна. Тривалість процедури – від 1 години.
Спочатку у пацієнта за допомогою апарата забирається частина крові. Потім ця кров поділяється лікарем на плазму і формові елементи (лейкоцити, еритроцити та інші клітини). Після цього формені елементи розводяться спеціальною рідиною, що очищає, яка включає розчини, колоїдні рідини).
Для очищення крові у вену пацієнта встановлюється одноразовий стерильний катетер.
Під час процедури лікар-нарколог постійно спостерігає за станом пацієнта.
Після проведення плазмаферезу пацієнт може відчувати запаморочення, підвищений тиск, задишку. Ці симптоми проходять через кілька десятків хвилин після процедури.

Показники ефективності лікування плазмаферезом:

  • знижує загальну тривалість лікування,
  • оптимально підходить для детоксикації, зняття наркотичної ломки, отруєння алкогольними речовинами,
  • сприяє підвищенню гуморального імунітету, який захищає імунну систему від впливу бактерій,
  • високоефективний для лікування хронічної алкогольної та наркотичної залежностей.