Про інфекцію, яка налякала весь світ, поки що мало що відомо. Лікарі з'ясували, що головною причиною загибелі від китайського коронавірусу є токсичний шок і дихальна недостатність.
Новий штам не має власного обличчя. Характерними проявами є симптоми звичайної застуди. Причому їхня тяжкість і виразність може бути абсолютно різною. У багатьох інфікованих, хвороба протікає у легкій формі.
Епідемія чи пандемія?
Експерти ВООЗ оцінюють спалах китайського коронавірусу 2020 як епідемію з безліччю вогнищ, але не пандемією. Пандемія – це масштабна епідемія і найвищий рівень її розвитку, яка стрімко розвивається і охоплює практично всіх жителів певної області чи держави. Потенційно вона може охопити всю планету. На щастя, такого зараз не відбувається – поширення коронавірусної інфекції поки що не досягло такого рівня, щоб можна було говорити про пандемію.
У січні 2020 року ВООЗ оголосила міжнародний режим надзвичайної ситуації. За словами її Генерального директора, це рішення не є вотумом недовіри Китаю, а також закликом до ізоляціонізму та обмеження обсягів міжнародної торгівлі. Таким чином, організація намагається допомогти країнам з менш розвиненою системою охорони здоров'я підготуватися до можливої епідемії.
Останні зведення: яку силу набрав новий коронавірус?
Китайський коронавірус, зародившись у центрі Китаю, продовжує поширюватись світом і захоплює нові території. Випадки захворювання виявлено вже у 30 країнах. Смертність становить 2-4% від усіх хворих - це досить високий показник. Число жертв китайської пневмонії постійно збільшується – їх уже понад тисячу людей, заражених – майже 40 тисяч. Хоча ефективної вакцини поки що не існує, щодня зростає кількість тих, хто повністю одужав і виписався з лікарень – їх уже понад 3 тисячі.
Новий вірус виходить і у морський простір. Несподіваною ізоляцією обернувся круїз для більш ніж 3.5 тисяч туристів з Японії, які виявилися замкненими на борту круїзного лайнера Diamond Princess у Йокогамі. Коронавірус NCP був виявлений у 80-річного чоловіка. Нині його стан медики оцінюють як стабільний. Серед 60 тих, хто заразився, – двоє українських громадян. Зараз вони госпіталізовані.
Коронавірус: прогнози експертів
На сегодняшний день никто не может точно сказать, как ситуация будет развиваться в дальнейшем, поскольку до сих пор не найден механизм, который бы предотвратил дальнейшее распространение инфекции. Не вселяют оптимизма и слова китайских врачей о том, что возможны рецидивы болезни, хотя и маловероятны.
На сьогоднішній день ніхто не може точно сказати, як ситуація розвиватиметься надалі, оскільки досі не знайдено механізму, який запобіг би подальшому поширенню інфекції. Не вселяють оптимізму і слова китайських лікарів про те, що можливі рецидиви хвороби, хоч і малоймовірні.
Коронавірус 2020 року поширюється набагато швидше, ніж вірус атипової пневмонії, яка 17 років тому викликала епідемію по всьому світу, і перевершив її за кількістю померлих. За заявою представників РНБО, в Україні ризику епідемії немає, але розслаблятися зарано. На думку більшості вірусологів, пік захворювань припаде на середину-кінець лютого. Можлива мутація вірусу в другу форму та набуття нових небезпечних для людини властивостей (білків або генів) може значно збільшити кількість заражених у всьому світі.
Увага!!! У зв'язку з карантином ВСІ відвідування обмежено, запобіжні заходи в наркологічному центрі Ренесанс прийнято, експрес тести на КОРОНАВІРУС закуплено!!! При необхідності рекомендуємо викликати нарколога чи психіатра додому!