Удар по алкоголізму

kodirovka-v-ussuriiske.jpg

Серед нас є люди, які вживають алкогольні напої час від часу, помірно, але є і ті, які втратили контроль у цьому питанні. Такі особи, почавши приймати спиртне, не в змозі пізніше усвідомити, яка його кількість була випита, а також – які вчинки вчинені у стані алкогольного сп'яніння. Причина такого феномену в тому, що організм алкоголіка, специфічно сприймає чергове надходження психоактивної речовини.

При розвитку алкогольної залежності уражаються всі сфери життєдіяльності людини: тіло, психіка і навіть соціальні зв'язки зазнають суттєвих негативних змін. Виходячи з цього, виникає потреба розпочинати лікування алкогольної залежності. Важливо, щоб воно було комплексним, тобто передбачало зцілення і тіла, і розуму, і емоцій.

Досить часто стається так, що алкозалежна людина не може самостійно вийти зі стану запою. Такі стани обтяжені тим, що організм людини перестає справлятись з метаболітами алкоголю: печінка не виконує звичної знешкоджуючої функції, нирки починають працювати гірше, страждає серце, а психіка пошкоджується найсильніше: людина стає слабкою, дратівливою, злою.

Тоді для початку лікування алкогольної залежності доцільним стає проведення процедури дезінтоксикації, спрямованої на усунення отруєння. Людині ставлять крапельницю, а потім призначають тижневий прийом медикаментів. Якщо лікування проведено своєчасно та професійно, стан хворого швидко покращується: усувається високий артеріальний тиск і нудота, зменьшується тривога і нормалізується сон, зникає необхідність знову випити.

Детоксикація може бути проведена як у лікувальному закладі (приватному чи державному), так і вдома у пацієнта.

В умовах стаціонару з метою лікування алкогольної залежності лікарі також часто призначають озонотерапію, при якій пацієнту внутрішньовенно вводиться фізіологічний розчин, насичений озоном. У кров'яному руслі озон сприяє розширенню судин, розрідженню крові, підвищенню рівня кисню у плазмі, і навіть активізації обміну речовин, у організмі.
Лікування психічної залежності від алкоголю теж потребує професійної допомоги фахівців і при грамотному її наданні сприяє швидкій реабілітації, повному одужанню хворого.