Гіпноз при кодуванні від алкоголізму – питання, які нам часто ставлять

У нашому наркологічному центрі успішно проводиться кодування алкоголізму за допомогою гіпнозу. Цей спосіб є одним із найбільш популярних для лікування алкоголізму, але підходить він далеко не всім.
Щоб правильно підібрати метод кодування, насамперед необхідно відвідати наших фахівців (наркологів, психотерапевтів) для проведення первинної консультації, за підсумками якої лікарі порекомендують алгоритм лікування, максимально ефективний у кожному індивідуальному випадку.

Важливо знати, що кодувати методом гіпнозу можна тільки таких пацієнтів, які дійсно бажають позбавитись проблеми алкоголізму, які вірять у результативність даного способу, та й просто – легко піддаються навіюванню.

У тому випадку, якщо хворий налаштований скептично, не готовий визнати, що йому справді потрібна допомога чи протестує проти перебування в диспансері – метод лікування алкоголізму гіпнозом буде не лише неефективним, а й небезпечним для його психічного здоров'я.
Найважливішою умовою результативності від введення алкоголіка у стан гіпнозу є висока кваліфікація та багатий професійний досвід лікаря-психотерапевта, який проводить кодування. Крім того, бажано проводити ці сеанси в умовах стаціонару при наркологічному центрі.

У київському наркологічному центрі «Ренесанс» застосовується лікування алкоголізму за допомогою індивідуального та групового гіпнозу.

Як же відбуваються сеанси?

Першою умовою проведення гіпнозу є заборона вживання спиртного пацієнтом протягом чотирьох-п'яти днів. Це потрібно, щоб його свідомість була ясна, і з'явилась стабільна, усвідомлена мотивація (бажання) на порятунок від алкоголізму.

Під час сеансу гіпнозу лікар вводить хворого в транс, а потім вселяє йому огиду, або навіть страх щодо спиртних напоїв. Пацієнту перераховуються побічні ефекти та шкідливі наслідки від вживання алкоголю. При цьому на рівні підсвідомості у клієнта закріплюються негативні асоціації не лише на смак та запах спиртного, а й на вигляд пляшки, келихи для алкоголю, барних стійок тощо.

Чи є негативні наслідки гіпнозу на психіку людини?

Якщо навіювання було зроблено непрофесійно, або пацієнт має будь-які розлади психіки, гіпноз здатний викликати деякі побічні явища. Людина може відчувати суперечності, коли її, з одного боку, тягне до алкогольних напоїв, і в той же час вона відчуває страх перед їх вживанням. Це призводить до надмірної напруги або нападів занепокоєння від спостереження того, як випивають інші люди, наприклад, на святах.
Щоб уникнути подібних наслідків, важлива правильна та ретельна діагностика, а процес лікування алкоголізму має відбуватися комплексно та поетапно.

Що являє собою метод лікування гіпнозом (метод Довженко)?

Суть методу полягає у створенні психологічної, підсвідомої установки на відмову від вживання алкоголю. Під час сеансу гіпнозу створюється негативна емоційна реакція на фактор вживання алкоголю. Такі дії є створенням захисного механізму, спрямованого на інстинкт самозбереження людини. Таким чином, коли людина бачить алкоголь, або їй пропонують випити, на підсвідомому рівні вона відчуває загрозу і звичайно ж відмовляється.

У той самий час, за допомогою гіпнозу, людині можна позначити конкретні терміни тверезості (мінімум рік, але покупець може визначити більш тривалий термін повного утримання). Тривалість результатів багато в чому залежить від досвіду та кваліфікації психотерапевта.

Кодування за Довженко може застосовуватись навіть для людей, які мало піддаються гіпнотичному впливу, оскільки ця методика не потребує занурення у глибокий гіпноз.

Головна умова успіху при цьому способі кодування від алкоголізму – бажання самого пацієнта вилікуватись та утримання від спиртного щонайменше чотири дні перед сеансом.

Більшість медичних працівників визнають метод Довженко не тільки повністю нешкідливим для нервової системи та психіки пацієнтів, а й навіть сприяють їх нормалізації.

Практика лікарів НЦ «Ренесанс» доводить, що кодування – один із найефективніших прийомів у лікуванні алкоголізму, оскільки воно допомагає людині впоратись зі своєю залежністю на психологічному рівні та повернутись до нормального способу життя. У НЦ «Ренесанс», Київ можна отримати професійні та грамотні консультації провідних фахівців Столиці в галузі наркології, а потім спільно з ними вибудувати алгоритм лікування, яке неодмінно позбавить пацієнта від алкоголізму.

Які переваги лікування алкоголізму саме у НЦ «Ренесанс»?

  1. Усі наші фахівці мають багаторічний досвід у лікуванні алкоголізму та постійно підвищують свою кваліфікацію.
  2. Наші лікарі розробляють ефективні авторські програми лікування, володіють багатьма методиками, успішно комбінують їх для досягнення швидкого результату та безпеки для здоров'я пацієнтів.
  3. Ми практикуємо обов'язковий персональний підхід до кожного пацієнта та його родичів, з урахуванням усіх нюансів окремо взятого випадку захворювання.
  4. НЦ «Ренесанс» пропонує різноманітність лікувальних програм. Починаючи виведенням із запою, звільненням від токсинів і закінчуючи анти-рецидивною терапією.
  5. Наша клініка надає всі види медичної допомоги - відвідування нарколога вдома, невідкладна госпіталізація до стаціонарного відділення, лікування у відновлювальному відділенні, терапія проти рецидивів.
  6. Ми пишаємось результатами сучасної оздоровчої та адаптаційної психотерапії.
  7. Гарантуємо високий комфорт та сувору анонімність на всіх етапах лікування у клініці.

Звернувшись до фахівців нашого центру, ви можете розраховувати на професійний, комплексний підхід до кожного пацієнта та його якнайшвидше повернення до здорового способу життя!