Кодування від алкоголізму за методом Довженко

Лікування алкоголізму - це одна з найболючіших і серйозних проблем, не тільки в нашій країні, а й у всьому сучасному світі. Проблема ця багатогранна і поєднує безліч аспектів: соціальних, державних, економічних, юридичних, психологічних і т.д. Алкоголізм – хвороба, над методами лікування якої працюють професійні лікарі – наркологи, психологи, психотерапевти, реабілітологи та ін. Найкращі результати лікування алкоголізму у Києві дає при застосуванні комплексної лікувальної програми у спеціалізованому наркологічному центрі. Одним із найкращих вважається НЦ «Ренесанс».

Сучасна медицина розрізняє 2 види лікування алкоголізму:

 1. Медикаментозне лікування
 2. Психотерапевтичне лікування.

У цій замітці зупинимося докладніше на психотерапевтичному лікуванні алкоголізму взагалі і на методиці «кодування від алкоголізму за методом Довженка» – зокрема.

Отже, психотерапевтичне кодування – це формування у залежної людини негативного ставлення до алкоголю, шляхом психотерапії, індивідуальних і групових занять.

Для лікування алкоголізму в Києві фахівці наркологічного центру «Ренесанс» використовують такі психотерапевтичні методики:

 • Метод Довженко. Психотерапевтична дія на підсвідомість пацієнта.
 • Гіпносуггестивна психотерапія. Навіювання негативного ставлення до алкоголю шляхом занурення людини у стан керованого гіпнозу.
 • Реконструктивна психотерапія. Прагнення максимально тривалої відмови від вживання спиртного за допомогою реорганізації ставлення пацієнта до алкоголю.
 • Умовно-рефлекторна психотерапія. Формування негативного сприйняття спиртних напоїв через виникнення фізичного дискомфорту.

Кожен людський організм індивідуальний і має різні фізичні та психічні особливості. Ми підбираємо лікування алкоголізму, орієнтуючись на нюанси кожного окремого випадку. Від правильності вибору стратегії лікування залежить його результативність та тривалість ефекту.

З перерахованих вище способів психологічного лікування ми віддаємо перевагу методу кодування від алкоголізму за Довженко. Про його особливості та переваги йтиметься далі.

Лікування алкоголізму в Києві за методом Довженко

Наркологічний центр «Ренесанс» Київ уже багато років проводить лікування від алкоголізму. Ми допомогли позбутися зловживання спиртним – тисячам українців і повернули гармонію до їхніх родин.

У нашому центрі використовується велика кількість різних методик, у тому числі авторських розробок наших лікарів. Однак метод кодування від алкоголізму за Довженко за десятиліття його застосування зарекомендував себе як ефективний, безпечний, безболісний спосіб психотерапевтичного лікування від алкоголізму, при якому практично не буває побічних ефектів.

Історична довідка про кодування алкоголізму за методом Довженко

Ця методика була розроблена знаменитим кримським лікарем Олександром Романовичем Довженком. 1980 року Довженко запатентував свій метод психотерапевтичного без медикаментозного кодування від алкогольної залежності.

Зазвичай лікування алкоголізму здійснюється методами, які звернені до умовних рефлексів людини і покликані викликати огиду до алкоголю. Але класичні методи кодування допомагають не завжди, тому що огида негативне почуття, жити з яким некомфортно. Тоді як метод кодування від алкоголізму Довженко передбачає формування за допомогою слова у мізку пацієнта змін пріоритетів, які пригнічують потяг до спиртного. Після сеансу кодування пацієнт стає байдужим до алкоголю.

Сам Довженко пояснював свою методику таким чином:

 • метод дає людині смисловий код, за допомогою якого можна подолати потяг до алкоголю всього за один сеанс і, як правило, на дуже тривалий термін.
 • лікування алкоголізму за методом Довженко допомагає лише тим, хто щиро хоче вилікуватися.
 • для початку кодування алкоголізму за Довженко пацієнту потрібно утримуватися від алкоголю не менше 10 днів, щоб очистити організм від спиртного, прояснити свідомість та підготуватись до лікування.

Чи трапляються випадки, коли метод Довженка виявляється нерезультативним? Такі випадки відомі, але причини були не в самій методиці, а в таких обставинах:

 1. Пацієнт ужив алкоголь перед кодуванням.
 2. Хворий не визнає своєї проблеми, а лікування алкоголізму почав лише піддавшись на вмовляння близьких.
 3. У деяких випадках зриви після кодування за Довженком траплялися через важкі стресові ситуації в житті пацієнта.

Під час сеансу психотерапевт впливає на психіку людини вірними, точними словами, які призводять до утворення в мізку пацієнта домінанти, яка повністю пригнічує потяг до спиртного. За алкогольної залежності людина втрачає волю. Головним завданням психотерапевтичного лікування алкоголізму за методом Довженко є повернути людині втрачену волю.

Кодування методом А.Р. Довженко – це різновид емоційно-стресової терапії, завдяки якій у людини повністю зникає потяг до алкоголю. При цьому пацієнта не занурюють у стан гіпнозу або трансу, а впливають переконанням.
Лікування алкоголізму за методом Довженко допомагає повернути людину до нормального способу життя, будучи важливою частиною комплексної програми з позбавлення від алкогольної залежності.

Вже кілька десятків років цей метод лікування алкоголізму успішно застосовується у нашому наркологічному центрі.

Лікування алкоголізму кодуванням за методом Довженко має такі переваги:

 1. Методика проста та ефективна. За десятиліття успішного її використання був зафіксовано негативних наслідків.
 2. Метод ґрунтується на добровільній, усвідомленій згоді хворого на лікування алкоголізму.
 3. Методику Довженка визнано у всьому світі, має авторське свідоцтво та затверджено Міністерством охорони здоров'я радянського союзу.
 4. Байдужість до алкоголю після закінчення лікування алкоголізму.
 5. Відсутність побічних ефектів та прекрасне самопочуття після сеансу. На відміну від медикаментозного лікування алкоголізму, у психологічному відсутня: блювання, запаморочення, розлади психіки.
 6. Відсутність протипоказань. Метод нешкідливий для психіки та універсальний для людей будь-якої статі, віку та віросповідання.
 7. Процедура не триває багато часу. Кодування алкоголізму методом Довженка проводиться за один сеанс.
 8. Кодування у нашій клініці – абсолютно анонімне. Ваші співробітники, сусіди чи дільничний терапевт не дізнаються про ваше лікування.
 9. Ціна на кодування алкоголізму за методом Довженко доступна для людей навіть із невисоким рівнем доходів.
 10. Найважливішою перевагою кодування Довженка є те, що воно чудово сумісне з іншими методами лікування алкоголізму і може використовуватися як частина комплексної програми лікування.

Підведемо підсумки:

 • Суть методу кодування від алкоголізму за Довженко полягає в психологічному впливі лікаря-психотерапевта на пацієнта.
 • Кваліфікований спеціаліст НЦ «Ренесанс» під час бесіди з алкоголіком вселяє йому байдужість до спиртного. Після закінчення сеансу кодування від алкоголізму за методом Довженко пацієнт самостійно вирішує відмовитись від вживання міцних напоїв та обирає здоровий спосіб життя.
 • Обов'язковою умовою для досягнення швидкого та стійкого результату лікування алкоголізму кодуванням за методом Довженко є особисте бажання пацієнта та утримання від вживання спиртного 1,5-2 тижні до сеансу кодування.