Лікування нікотинової залежності

Лікування тютюнової залежності проводиться такими методами:


Психотерапія:

Методи та техніки спрямовані на те, щоб зруйнувати страх перед «життям без цигарок», розвинути віру і переконання у досягненні результату, усунути хибні переконання та ілюзії, що цигарки є цінністю, відчути цінність життя і природний оберігаючий страх за своє здоров'я.
Може використовуватись гіпнотерапія, НЛП-техніки, еріксонівський гіпноз, ефект «25» кадру, аутотренінг, когнітивно-поведінкова та холотропна терапія.

Квантова терапія (аурікулорефлексотерапія)

Проводиться за допомогою медичного низькочастотного лазера АЛТО, з метою придушити тягу закурити, усунути симптоми психічного та фізичного дискомфорту, що виникають після останньої викуреної цигарки.
Цей метод не має протипоказань і абсолютно безпечний.
В основі методу лежить вплив низькоенергетичним лазерним променем певної частоти на біологічно активні точки на вусі з боку провідної півкулі мозку протягом 30 секунд на кожну точку, в результаті чого у пацієнта зникає потяг до тютюнопаління і з'являється почуття огиди до тютюнового диму.
Необхідною умовою для успішного лікування є чітка мотивація кинути палити, а також помірність перед сеансом не менше 12 годин. Оптимальний час відмови від куріння перед лікуванням становить 14-16 годин.
Тривалість одного сеансу – близько 30 хвилин. Існує комбінований метод, що складається з трьох сеансів, в якому представлені методи психотерапії та фізіотерапії (два сеанси психотерапії та один сеанс квантової терапії).

Психокодування

Для тих, хто усвідомлює у себе сильну психічну та фізичну залежність від цигарок і раніше вже пробував лікуватися, ми рекомендуємо метод сугестивно-емоційно-стресової терапії, або психокодування, який проводиться лікарем наркологом-психотерапевтом.
Ця методика складається з трьох сеансів.

Відновлювальний етап включає:

  • курація лікарем-наркологом;
  • постійний моніторинг стану пацієнта черговим анестезіологом-реаніматологом;
  • цілодобове спостереження черговим фельдшером, санітаркою, психотерапія, допомога з боку клінічного психолога;
  • триразове харчування, інфузійна терапія, комплекс необхідних медикаментів спрямованих на відновлення та зміцнення життєво важливих органів та систем;
  • терапевтичний супровід у післянаркозному періоді до виписки зі стаціонару на третю добу.