Наркотична ломка у людей з залежністю: симптоми та методи боротьби

У певний момент основна маса наркоманів вирішує позбутись раз і назавжди своєї залежності. Але не всі залежні люди уявляють собі, наскільки складно подолати хибний період ламання. Що таке ламання, як воно проявляється?

Ломка від наркотиків – така собі сленгова назва, яка описує симптоматику абстинентного синдрому. Ломка у наркоманів утворюється відразу після того як вони припиняють вживати наркотичні речовини.
Дане явище є деяким бар'єром для залежного, який тільки вирішив зав'язати з наркотиками. Позбутись залежності - правильне рішення, і кожен погоджується на нього з певних причин, комусь доставляють дискомфорт хворобливі відчуття, для когось серйозною проблемою є нестандартний психічний та розумовий стан. У будь-якому випадку, перебороти симптоми ломки необхідно, якщо ви дійсно хочете раз і назавжди позбутися такої недуги.

Як проявляється ламання у фізичному плані?

До основних проявів ломки у наркомана можна віднести:

 • постійне відчуття холоду;
 • надмірне потовиділення;
 • блювання та постійне почуття нудоти;
 • судоми;
 • нежить;
 • серйозні болючі відчуття в суглобах і кістках;
 • надмірна дратівливість та злість;
 • перезбуджуваність;
 • агресія;
 • підвищення температури;
 • порушення сну.

Ломка наркомана з психологічного боку, проявляється, як гостра депресія, невроз, панічні атаки, невпевненість у собі. Наркотична ломка також викликає у залежних непереборне бажання трощити, у деяких випадках навіть вбивати. Також помічається у хворих людей: збудження та навіть періодично вони скаржаться на галюцинації. У цілому нині, ломка – це стан постійного занепокоєння.

Як подолати залежність?

Не кожен залежний здатний пройти через усі «випробування», вказані вище, особливо якщо при цьому поряд з ним не буде людини, яка підтримає та допоможе впоратись з ломкою.
Скільки триває ломка зазвичай? Все залежить від того, на яких наркотичних речовинах «сидів» наркоман. Наприклад, злісти з сильно діючих речовин, таких як героїн та психотропні препарати – не просто, іноді це може навіть призвести до смерті. Якщо ви не впевнені у власних силах і думаєте, що зірветесь, використовуйте наступні рекомендації для того, щоб позбавитись залежності:

 1. Не треба панікувати і думати про найгірше. Намагайтесь відволікати себе: читайте книги, скачайте захоплюючий фільм. Займайте себе цікавими справами.
 2. Знаходьтесь якнайчастіше з близькими людьми. Вони обов'язково підтримають вас та допоможуть забути про залежність.
 3. Почніть займатись потроху спортом. Крім того, що це відволікає, це ще й благотворно впливає на організм.
 4. Підготуйте себе морально до того, що ломку необхідне пережити і вже за 5-7 днів життя значно покращиться. Якщо боїтесь, що не впораєтесь з проблемою, зверніться до професійної клініки, де буде підібрано індивідуальний підхід для лікування наркоманії.